Chrome, Ana Sayfa Değiştirme

chrome-ana-sayfa-degistirme-azbasspro-2

Eğer internet üzerinden program indirme, şarkı indirme gibi çeşitli işlemler yapıyor iseniz mutlaka siz de ana sayfanızın değiştirilme olayı ile karşılaşmışsınızdır. Son günlerde artış gösteren ana sayfa değiştirme olaylarına karşı bir çok kişi tek çare olarak format işlemi yaptırıyordu. Her geçen gün artan bu tür olaylardan Google yetkilileri haberdar olmuş olmalı ki yeni bir özelliği Google Chrome tarayıcısına eklediler.

Şu an için internet tarayıcıları kullanım oranları incelendiğinde en çok kullanılan tarayıcı ünvanını Google Chrome taşıyor. yeni eklenen özellik sayesinde tarayıcınızın kontrol altına alınması, ana sayfanızın isteğiniz dışnıda değiştirilmesi daha da beteri size çeşitli engeller reklamlar getirilmesi çözümlenmiş oluyor.

Bugüne kadar ana sayfa değiştirmek amacıyla yayınlanan bir çok yazılım daha kötü sonuçları beraberinde getirir oldu. Chrome tarayıcınız açıkkken artık ayarlarınızı sıfırlayabileceksiniz. Google Chrome tarayıcınıza girdiğiniz zaman ayarlar bölümüne gelip gelişmiş ayarlar seçeneğini işaretleyiniz. Bunun ardından ayarlarınızı tamamıyla sıfırlayınız.

Ayar sıfırlama işlemi sonrasında tamamen ana sayfanız, reklamlar vs. bir çok madde ilk haline dönmüş olacaktır. Sıfırlama sonrasında tarayıcınızı geçmişte olduğu gibi virüssüz olarak kullanacaksınız. Önümüzdeki günlerde ana sayfa değişme konusunda şikayetlerin hızlıca azalacağını düşünüyoruz.

Şu an için eğer tarayıcı sıfırma kısmını göremiyorsanız henüz tarayıcınız güncellenmemiş demektir. Çok kısa süre içerisinde otomatik güncelleme gerçekleşerek size de tarayıcı sıfırlama özelliği gelecektir.

chrome-ana-sayfa-degistirme-azbasspro

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>